Kas yra 1,2% GPM parama?

Lietuvos  įstatymų numatyta tvarka, kiekvienas gavęs pajamas asmuo nuo savo uždirbtų pajamų moka 15 % gyventojų pajamų mokestį. Iš šių penkiolikos procentų, 1,2 % kiekvienas asmuo gali nukreipti savo nuožiūra ir skirti juos pasirinktam paramos gavėjui, pvz.: paramos fondui, sporto veiklai, vaikų darželiui ar kitoms ne pelno siekiančioms organizacijoms. Tokiu atveju minėtieji 1,2 % GPM nenukeliauja į bendrą valstybės biudžetą, o yra pervedami Jūsų pasirinktam paramos gavėjui.

Tavo  parama nieko papildomai nekainuoja

Šie procentai mokami nuo tavo mokamų mokesčių. Dažniausiai jei žmogaus gautos pajamos yra 1000 eur tai paramos fondui 1,2% GPM suma sudarys apie 25 eur. Norėdami pajamas paskirstyti keliems fondams tu gali dalinti procentus pagal poreikį. Vienam paramos gavėjui skirti 0,6%, kitam 0,6% arba 0,2% vienam fondui, o kitam 1%

Paramą galima skirti bet kada nuo kiekvienų metų sausio 1 d. iki gegužės 2 d. Tačiau labai svarbu, kad jei skiri paramą būtinai deklaruoti savo pajamas, nes kitaip skirta parama nepasieks paramos gavėjo.

Pajamos deklaruojamos už praėjusius metus, todėl 2023 metais pildysime deklaracijas už 2022 metus.

Paramą taip pat gali skirti asmenys, kurie dirbo ne pilnus metus ar gavo pajamų už parduotą nekilnojamą turtą, automobilį, paveldėjimą ar gavo kitas pajamas į savo banko sąskaitą.

Pajamų deklaravimas dažnai suteikia galimybę susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių, todėl jei tu:

Visais klausimais dėl skiriamo 1,2% GPM ir ar tu gali susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių gali paskambinęs 1882